• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % 0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5306
  % 0,21
 • € EURO
  34,7665
  % 0,06
 • £ POUND
  40,6216
  % 0,35
 • ¥ YUAN
  4,4944
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3469
  % 0,71
 • BITCOIN/TL
  2044643,194
  % 2,26
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

Yapay Zeka Kripto Projeleri

Yapay Zeka Kripto Projeleri

OpenAI’nin yeni nesil modeli Sora’nın geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmesi oldukça heyecan yarattı. Yapay zeka etiği, olası kullanım durumları, yüzlerce yeni mem hakkında devam eden tartışmalar… Ve beklenmedik bir şekilde, geçtiğimiz hafta birden fazla yapay zeka kripto para biriminin %100’ün üzerinde değer kazanmasıyla kripto fiyatlarında bir yükseliş yaşandı. Peki buna ne sebep oldu ve bu yapay zeka kripto para birimleri yükselmeye devam edecek mi?

Dikkatinizi Çekebilir: ALCX Coin Fiyat Tahmini

AI Kripto Fiyatları Neden Artıyor?

Bu yükselişin iki bariz nedeni var: Birincisi, bu yılın başlarında Bitcoin ve altcoin rallileri tarafından oluşturulan temel ve ikincisi, OpenAI’nin video oluşturma modeli Sora’nın yakın zamanda piyasaya sürülmesi. Daha sonra bu heyecan , daha yoğun kaynak kullanan yapay zeka uygulamalarından bazılarını destekleyebilecek donanıma yönelik artan taleple ilişkilendirilen NVIDIA’nın kazanç raporuyla daha da güçlendi.

“Hızlandırılmış bilgi işlem ve üretken yapay zeka devrilme noktasına geldi. NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Talep dünya çapında şirketler, endüstriler ve uluslar arasında artıyor” dedi.

Bu abartılı reklamın neden kripto fiyatlarına yansıdığına gelince… Kripto para birimleri her zaman abartılı reklam ve ilgi ile gelişir ve yapay zeka ile blockchain teknolojisinin sektör katılımcılarında örtüşmesi nedeniyle , yapay zeka kripto projelerinin artık yükselişe geçmesi şaşırtıcı değil. değer.

Dikkatinizi Çekebilir: ARM Hisse İncelemesi

En İyi Yapay Zeka Projeleri

Piyasada zaten yüzlerce yapay zeka kripto para birimi var ve her hafta daha fazlası piyasaya sürülüyor. Aşağıdaki beş proje yalnızca güvenilir olduklarını kanıtlamakla kalmadı, aynı zamanda umut verici getiriler de gösterdi.

SingularityNET (AGIX)

AGIX, Şubat 2024 rallisinin en büyük kazananlarından biri oldu ve yalnızca bir hafta içinde %100’ün üzerinde değer kazandı. Dünyanın en büyük ve en köklü kripto yapay zeka platformlarından biri olan SingularityNET’in yerel tokenidir. Bu proje, herkesin yapay zeka ürün ve hizmetlerini ‘oluşturabileceği, paylaşabileceği ve para kazanabileceği’, blockchain destekli bir platform olan, esasen bir yapay zeka pazar yeri yarattı. Yapay zeka daha da yaygınlaştıkça, bunun gibi bir platform kullanıcı akışını görebilir ve bu da yerel hizmet tokeni AGIX’e fayda sağlayacaktır.

SingularityNET ekibinin daha önce yapay zeka ile çalışma deneyimi vardı. Dünyanın ‘en etkileyici robotu’ olan Sophia’yı geliştirmeleriyle tanınıyorlar. Ayrıca insan zekası seviyesine ulaşabilecek bir yapay zeka çerçevesi geliştirmek için de çalışıyorlar.

Worldcoin (WLD)

Kendi başına bir AI kripto parası olmasa da Worldcoin’in yapay zeka dünyasıyla hala güçlü bir ilişkisi var. Ana şirketi, ünlü OpenAI CEO’su Sam Altman’dan başkası tarafından kurulmadı. Ek olarak Worldcoin, yapay zeka sonrası dünya için en iyi araçlardan birini de sağlıyor: İnsan ve makine arasında ayrım yapmada etkili olabilecek benzersiz bir kimlik doğrulama biçimi olan World ID.

Hızlanan yapay zeka dünyası, büyüyen topluluk (Worldcoin’in kripto cüzdan uygulaması yakın zamanda günlük 1 milyon kullanıcıyla devasa bir dönüm noktasına ulaştı) ve arkasındaki güvenilir ekiple olan bu güçlü bağlar arasında, WLD’nin elindeki tüm kartlar genişlemeye devam ediyor. onun mitingi. Ancak proje de hatasız değil.

Ocean Protocol (OCEAN)

Ocean Protokolü, blockchain, veri ve yapay zekanın kesişimindeki boşluğu doldurmayı amaçlayan benzersiz bir projedir. Bunu, kesintisiz ve güvenli veri paylaşımının yanı sıra verilerin ticarileştirilmesini kolaylaştıracak araçlar ve hizmetler oluşturarak yapar. Zaten sektöre token mühendisliği, veri tokenleri ve daha fazlası gibi birçok yeni teknoloji tanıttılar. Ocean’ın arkasındaki geliştirme ekibi aynı zamanda yapay zeka, büyük veri ve blockchain alanlarında da geniş deneyime sahip.

OCEAN, AI kripto rallisi sırasında %50 arttı ve büyük bir amaç gösteriyor. En umut verici yapay zeka kripto para birimlerinden biridir.

The Graph (GRT)

GRT, blockchain dünyasının Google’ı olan The Graph’ın yerel tokenidir. Dünyanın en büyük arama motorunun web sitelerinde yaptığı gibi, blok zincirlerdeki verileri indeksleyebilen ve sorgulayabilen yenilikçi bir protokoldür. DApp’lere ve Web3 ekosisteminin diğer öğelerine güç sağlayabilir.

GRT çok çeşitli borsalarda alınıp satılabilir ve dünyadaki en popüler yapay zeka kripto para birimlerinden biridir. Sora lansmanı sonrası ralli sonrasında %40’ın üzerinde artış gösterdi. GRT tokeni Ethereum, Solana, Arbitrum, Near, Sora ve Avalanche C-Chain’de mevcuttur.

Fetch.AI (FET)

Fetch.ai, 2019’da başlatılan nispeten eski bir projedir. Yerel kripto para birimi FET, şu anda piyasa değerine göre en büyük 100 kriptodan biri ve aynı zamanda günlük işlem hacmine göre de ilk 30 token arasında yer alıyor. Fetch.ai, herkesin güvenli veritabanlarına bağlanıp erişmesine olanak tanıyan izinsiz ve merkezi olmayan bir makine öğrenimi ağı oluşturmayı amaçlayan bir yapay zeka laboratuvarıdır.

Fetch.ai, geniş topluluğunun güvenine ve büyük ölçekli veritabanlarına dayanan dijital hizmetlerin optimizasyonu gibi çok sayıda kullanım senaryosuna sahiptir. FET tokeni geçen yıl %100’ün üzerinde artış gösterdi ve son AI kripto rallisi sırasında %70 değer kazandı.

Yapay Zeka Kripto Para Birimleri Yatırım Yapmaya Değer mi?

Aldatmaca iyi falan ama sürecek mi? Bu, kripto pazarındaki en önemli soru gibi geliyor: Bu yapay zeka + kripto para birimi projelerinin uzun vadeli beklentileri ne kadar sağlıklı?

Bu iki yönlü bir sorudur. Öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız: ‘Uzun vadeli’ sizin için ne kadar uzun? Çünkü birçok kripto yatırımcısı (ve kripto dışı yatırımcılar için de) için en önemli şey, bir veya iki yılda ne kadar kar elde edebilecekleri. Bu anlamda, AI kripto projeleri mevcut potansiyelleri ve şu anda gördükleri muazzam ilgi ile harika bir fırsat olabilir.

İkinci olarak, yapay zeka kripto projelerinin 3, 5 veya 10 yıl içinde güncel kalıp kalamayacağını tartışmalıyız. Sonuçta hem kripto para endüstrisi hem de teknoloji dünyası trendlerden uzaklaşma eğiliminde: bir sonraki büyük olaya dair tahminler zaten var. Peki yapay zeka ve buna bağlı olarak yapay zeka kriptoları bu heyecanı geride bırakabilir ve kaçınılmaz ayı piyasasını atlatabilir mi?

Şimdilik bu sorunun cevabı ‘evet’ gibi görünüyor. Yapay zeka alanında büyük düzenleyici değişikliklerin olması kaçınılmazdır ve blockchain bağlantısı bazı projelerin daha merkezi olmayan kalmasına izin verebilir. Ek olarak yapay zeka halihazırda birçok yerleşik platformda tanıtılıyor: En büyük eleştirmenler üretken yapay zeka konusunda endişeli, ancak yapay zeka destekli projelerin dallarından sadece biri.


Yasal Uyarı: Lütfen bu makalenin içeriğinin finansal veya yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın. Bu makalede verilen bilgiler yalnızca yazarın görüşüdür ve ticaret veya yatırım tavsiyesi sunduğu düşünülmemelidir. Bu bilgilerin eksiksizliği, güvenilirliği ve doğruluğu konusunda herhangi bir garanti vermiyoruz. Kripto para piyasası yüksek volatiliteden ve ara sıra keyfi hareketlerden muzdariptir. Herhangi bir yatırımcı, tüccar veya düzenli kripto kullanıcısı, bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce birden fazla bakış açısını araştırmalı ve tüm yerel düzenlemelere aşina olmalıdır.